0 - 9 | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

Divadlo ANDROMEDA

Divadlo ANDROMEDA

Divadlo Andromeda je dvoučlenný soubor: Andrea Sousedíková a Dodo Slávik (také kapelník a zpěvák Velkopopovické kozlovky).
Všechny pohádky jsou veselé, činoherní a s písničkami. Většina z nich byla oceněna na pravidelném festivalu Miniteatro Havířov za herecký výkon, hudbu, či režii. Ve všech pohádkách i dalších pořadech se zpívá živě, děti se nemají čas nudit. Divadlo Andromeda se dostalo
do povědomí diváků a pořadatelů v celé republice.

O strašně líném Honzovi
V českých pohádkách vystupuje mnoho Honzů. Jsou hloupí i chytří, stateční i zbabělí. No a ten náš je líný jako stará čepice. Je tak líný, že za žádných okolností nechce slézt z pece. Přestože mu sudička předpověděla, že zabije draka a dostane princeznu za ženu, nechce se z pece hnout. A tak musí král přitáhnout draka až do chalupy, aby ho Honza zabil. Pak už zbývá ho jenom přemluvit, aby šel na námluvy.
Doba trvání: cca 50 min. Technické podmínky: 2 stoly, 2 židle,220V, prostor alespoň 3x3 m.
„Miniteatro Havířov“ Hlavní cena
O čarodějné krčmě
Komu se podaří zachránit zámeckou dceru Lesněnku ze strašidelné krčmy čarodějnice Maggi? Bude to silák Divobij či starostův syn Chytrolín, kterým jde jenom o peníze? Nebo to dokáže drvoštěp Kuba, který má Lesněnku doopravdy rád? Kouzla, čáry, víly, ale také spousta písniček čeká děti v hudební pohádce. Doba trvání: cca 50 min. Technické podmínky: 1 stůl, 2 židle, 220V, prostor
„Miniteatro Havířov“ Ocenění za: nejlepší mužský herecký výkon, nejlepší režii a nejlepší scénář.
O chytré kmotře lišce
Kmotra Liška svou chytrostí a sympatickou lstivostí napálí lidi, kteří si myslí, že jsou pány tvorstva. Situace řeší s důvtipem, humorem a trochou zlomyslnosti. Dokáže ale také pochopit, kdy její taškařice přesáhnou únosnou míru a své chyby napravit. Děti čeká spousta veselých zápletek, které samozřejmě dobře dopadnou.
Doba trvání: cca 50 min. Technické podmínky: 2 stoly, 2 židle, 220V, prostor alespoň 3x3 m.
„Miniteatro Havířov“ Ocenění za: nejlepší ženský herecký výkon a nejlepší původní a scénickou hudbu
Nezbedné pohádky: (O červené Karkulce / O neposlušných kůzlátkách)
V první pohádce se děti setkají s Karkulkou, Kmotrou Liškou a dobráckým Strýčkem Vlkem, který je schopen z hladu sníst i gramofonové desky, ale babičky nebo Karkulky by se ani nedotkl.Neposlušná kůzlátka v druhé pohádce dělají své hodné babičce samou starost. Dokonce se rozhodnou jít na nepřístupný Strašidelný film o Pirátu černém vlku a pak se bojí jít sama přes les domů. Ale i s nimi to nakonec dobře dopadne. Doba trvání: cca 50 min.Technické podmínky: 2 stoly, 2 židle, 220V, prostor alespoň 3x3 m.
„Miniteatro Havířov“ Ocenění za: nejlepší mužský herecký výkon
Jak Tonda léčil rohatou princeznu Safiru
Kouzelná babička přičaruje princezně Safiře za její uličnictví kravský roh. Když se princezna polepší pošle za ní hodného i když trochu líného a mlsného Tondu, aby ji léčil. Veselé zápletky, legrace, vůně orientu, písničky – to vše děti uvidí v pohádce.
Doba trvání: cca 50 min. Technické podmínky: 2 stoly, 2 židle, 220V, prostor alespoň 3x3 m   „Miniteatro Havířov“ Ocenění za: nejlepší ženský herecký výkon, nejlepší původní a scénickou hudbu a „Hlavní cena dětské poroty“.
Loupežník a princezna Anka
Princezna Anka z chudé královské chalupy je nezbedná uličnice. Proto ji odnese čert. Neodnese ji však daleko,  zanechá ji v lesích v loupežnické chatrči k velké nelibosti loupežníka Bidla. Ten chce Anku poslat domů, ale ta se rozhodne využít příležitosti a zinscenovat své „vysvobození“. K tomu je ovšem zapotřebí sehnat draka a nějakého prince. Zda se jí to podaří uvidíte ve veselé  pohádce, ve které je opět spousta písniček. Doba trvání: cca 50 min. „Miniteatro Havířov“  Hlavní cena dětské poroty.
Jak princezna Máňa zachraňovala Martina z pekla
Hloupý čert Haramáš sebere místo lakomce Hrabala hodného Bártovic Martina do pekla. A jelikož co peklo jednou schvátí, již nikdy nevrátí, musí Martina osvobodit statečná princezna Máňa. Jestli  se jí to povede, uvidí děti v této veselé pohádce plné písniček.
Doba trvání: cca 50 min.
O Perníkovém dědkovi
Perníkovému dědkovi a bábě se již nelíbí číhat na děti ve své perníkové chaloupce a tak se vydají do světa hledat štěstí. Díky své žravosti ovšem dědek zůstane uvězněn v chlívku s čuníkem a o pomoc musí požádat Mařenku. Jestli se mu podaří dostat se na svobodu a jak to všechno dopadne, uvidí děti v této veselé pohádce s mnoha písničkami. Pohádka je vhodná pro děti od 3 do 11ti let. Doba trvání: cca 50 min.
„Miniteatro Havířov“ Ocenění za: Nejlepší ženský herecký výkon, nejlepší hudba 
Veselé taneční - pro děti od 4 do 13 let 
Děti se veselou formou naučí znát a tančit základy nejznámějších českých i světových tanců: polka, twist, letkis, rock’n roll, tanec malého ptáčka, disco, macarena, country, blues atd. Nebudou chybět ani veselé dětské písničky. Pořad je určený pro zábavu a relaxaci, ale i k rozvíjení základních pohybových schopností. Jednotlivé díly na sebe volně navazují, v každém dalším díle se učí nové tance a variace do tanců, které děti už znají z předchozího pořadu.
Technické podmínky: 1 stůl, 2 židle, 220V, prostor alespoň 3x3 m., volné hlediště, místo k sezení pouze po obvodu sálu.doba trvání cca 50 min.
Dětský candrbál - karneval
Pořad plný tance a her pro děti od 3 do 12 let. Celou dobu mají děti vedenou zábavu, kdy se naučí spoustu různých tanců – např. DISCO, ROCK’N ROLL, TWIST, MACARENU, COUNTRY, POLKU atd.Také si zkusí zazpívat v dětské „Carusošou“ a je pro ně připravena řada atraktivních soutěží: SPORTOVNÍ, TANEČNÍ, ZRUČNOST, GYMNASTICKÉ OBRUČE atd.  Délka trvání je podle domluvy 1- 2 hod.
Rozpustilá olympiádička  aneb umělecký a sportovní víceboj.
- pořad pro děti od 3 let, vhodný k příležitosti karnevalu, dne dětí nebo k ukončení školního roku. (varianta pro školky a varianta pro školy)
 Kategorie taneční: Má-li někdo sen být tanečníkem, může si to sám vyzkoušet. Naučíme se několik atraktivních a veselých tanců a první odvážlivci mohou zjistit, jaké je to tančit na jevišti. Děti si rozvíjejí základní rytmické a pohybové schopnosti.
Kategorie pěvecká: Na hudební základ soutěžící zpívá do mikrofonu známou dětskou písničku.
Kategorie sportovní: Ti, co jsou spíše sportovně založeni, se mohou pokusit vyhrát v populárních Hulla hop (obruče) a dalších sportovních disciplínách.
Při pořadu buď děti sedí jako diváci a vše se odehrává na jevišti, anebo je volný parket, (náměstí, hřiště atd.) a všichni se tancování zúčastní. Doba trvání cca 50 min. (lze prodloužit)
Hurá, jaro je tady ! (aneb: Velikonoce jsou za dveřmi.)
Zábavný pořad pro děti od 3 do 10 let ve kterém se dozvědí něco o starých zvycích jara, ale také o velikonočních svátcích a tradicích. V pořadu je samozřejmě hodně písniček a nebude chybět ani velikonoční soutěž. (Doba trvání: cca 50 min.)
Mikulášská a vánoční merenda - pro děti od 3 do 12 let
Čertovské  tancování, ďábelské soutěže a andělské  zpívání. Merenda, na které zažijí děti plnou nůši legrace a her v předvánoční sváteční atmosféře, 1-2 hodiny vedené zábavy: výuka tanců, písničky o adventních strašidlech a zvycích, soutěže s vánoční tematikou a ve zpívání koled. Nudit se nebudou ani rodiče. Délka trvání je podle domluvy 1- 2 hod.
Vánoční kabaret s Andreou a Dodem
O adventních maškarách a zvycích – ve Vánočním kabaretu se děti přenesou do dřívějších dob, kdy ještě v období adventu chodily po vesnicích různé maškary – jako třeba: LUCKY, BARBORKY, MIKULÁŠKA, AMBROŽ A PERECHTA. Dozví se o starých zvycích, uvidí jmenované maškary a poslechnou si o nich veselé písničky. Tento pořad je vhodný i na venkovní podia.
Doba trvání cca 50 min. Technické podmínky: 2 stoly, 2 židle, 220V, prostor alespoň 3x3m

S písničkou kolem světa - – pořad nejen pro seniory
Beseda a písničkové putování po světě s dlouholetým členem, zpěvákem a od roku 2002  také kapelníkem Velkopopovické  kozlovky J.Dodo Slávikem. V pořadu zazní staré i novější písničky Velkopopovické kozlovky, ale také známé světové šlágry, které Dodo zpíval v dobách cestování po světě se svou dřívější kapelou, např. z repertoáru Louise Armstronga, Edit Piaf, Elvise Presleyho…….
Pořadem provází Andrea Sousedíková, Dodova herecká kolegyně. Vidět jste ji mohli např. ve filmu Ondřeje Trojana - Pějme píseň dohola, v seriálu režiséra Hynka Bočana  - Zdivočelá země, či v TV pořadu V Praze bejvávalo blaze.
Diváci si mohou nejen zazpívat své oblíbené písničky, ale také se případně zapojit do besedy svými dotazy. Doba trvání: cca 60 – 75 min. Plakát v elektronické variantě je k dispozici.

V případě zájmu dodáme fotografie k jednotlivým pořadům.

menu
menu